Astrit Lulushi’s Blog

7 Tetor, 2011

Shenjat paralajmëruese të kancerit pankreatik

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Kanceri pankreatik është lloji më vdekjeprurës mes sëmundjeve kanceroze. Rreth 37 mijë amerikanë vdesin çdo vit prej tij. Me këtë kancer janë përballur vitet e fundit aktori Patrick Swayze, shkencëtari i informatikës Randy Pauch dhe themeluesi i firmës Apple, Steve Jobs; që të tre vdiqën, e humbën betejën me ‘të, rreth moshës 50 vjeçare.

(more…)

Blog te WordPress.com.