Astrit Lulushi’s Blog

30 Qershor, 2012

Ilaç i ri, por jo magjik

Filed under: Biologji,Gjenetike,Mjekesi,Shkence — astritlulushi @ 6:10 pm
Tags: , , , ,

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Një medikament i ri me recetë për humbje peshe në afat të gjatë është miratuar nga Administrata e Ushqimeve dhe Barnave (FDA). Kjo është hera e parë në 10 vjet, që kjo administratë federale miraton një ilaç dietik.

(more…)

Krijoni një sajt ose blog falas te WordPress.com.