Astrit Lulushi’s Blog

25 Shtator, 2012

Shpresa kundër kancerit të gjirit


Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Një studim i ri jep shpresa për gjetjen e një kure për kancerin e gjirit – shkaku numër një i vdekjeve nga kanceri mes femrave.

Studim i publikuar në revistën Nature konstaton se ekzistojnë katër lloje kryesore të kancerit të gjirit dhe se një prej këtyre llojeve ka ngjashmëri molekulare me kancerin në vezore, i trajtuar me sukses nëpërmjet barnave a mënyrave ekzistuese.

Studimi krijon shpresa se të njëjtat barna mund të përdoren me sukses edhe në trajtimin e kancerit të gjirit.

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se nga kanceri i gjirit vdesin çdo vit rreth 450 mijë vetë.

1 Koment »

  1. obviously like your web-site however you have to test the spelling on quite a few of your posts.
    Many of them are rife with spelling problems and I to find it very bothersome
    to tell the truth on the other hand I’ll surely come again again.

    Koment nga Traveltopteam.com — 27 Mars, 2016 @ 6:10 am | Përgjigjuni


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Krijoni një sajt ose blog falas te WordPress.com.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: