Astrit Lulushi’s Blog

23 Nëntor, 2012

Festë e dhimbje…koke

Filed under: Kulture,Mjekesi,Psikologji — astritlulushi @ 6:22 pm
Tags: , ,

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Pa dyshim, festat janë gëzim. Por ato sjellin vërtetë edhe dhimbje koke. Dhimbjen kryesore e shkakton pazari, blerja e ushqimeve, plotësimi i listave të dhuratave, lodhja.

Një tjetër keqbërës? Ngrënia dhe pija e tepruar, ngritja e dollive pa fund e me fund me verë e alkohol.

Edhe era e rëndë e qirinjëve që digjen, aromat e luleve të ndryshme, mund të shkaktojnë dhimbje koke.

Prishja e orarit të gjumit, nxitimet për të plotësuar çdo plan për ditën e festave, përgatitja e ushqimeve, shtrimi i tryezave,  shpenzimet – të gjitha këto shkaktojnë dhimbje koke e stres.

Megjithatë, gëzimi është më i madh dhe shumë njerëz dhimbjet i ndjejnë pas festave.

Lini një Koment »

Ende pa komente.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Blog te WordPress.com.

Këtë e pëlqejnë %d blogues: