Astrit Lulushi’s Blog

16 Mars, 2013

Çaj jeshil dhe kafeja zvogëlojnë rrezikun e goditjeve në tru

Filed under: Mjekesi,Shkence,Statistike — astritlulushi @ 6:54 pm
Tags: , , ,

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

greenteaStudimet e mëparshme kanë gjetur se çaji jeshil ul rrezikun e sëmundjes së zemrës.
(more…)

Rrezatimi kundër kancerit të gjirit lë pasoja në zemër

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

radiationÇdo e mirë ka një të keqe – një terapi efektive për një sëmundje – gjithashtu vjen me një çmim – rrit rrezikun për një tjetër sëmundje po vdekjeprurëse.
(more…)

Krijoni një sajt ose blog falas te WordPress.com.