Astrit Lulushi’s Blog

1 Dhjetor, 2009

Televizori pengon zhvillimin e të folurit

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Një studim i kryer nga shkencëtarë pranë universitetit të shtetit  Nju Meksiko e lidh përdorimin e shpeshtë nga fëmijët të televizorit, video lojrave  dhe telefonit celular me shtimin e disa faktorëve negativë të shëndetit të tyre, përfshi sjelljet e dhunëshme, mbipeshën dhe përdorimin e drogave. (more…)

Krijoni një sajt ose blog falas te WordPress.com.