Astrit Lulushi’s Blog

1 Qershor, 2013

Barnat NSAID, rrezik për zemrën

Filed under: Biologji,Mjekesi,Shkence — astritlulushi @ 7:19 pm
Tags: , ,

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

nasaidNjë paralajmërim ndaj barnave të zakonëshme kundër dhimbjeve dhe pezmatimeve që çdokush i merr një një kohë a një tjetër. Por në se merren në doza të larta, thotë studimi, ato mund të shkatojnë probleme në zemër.

(more…)

Blog te WordPress.com.