Astrit Lulushi’s Blog

28 Prill, 2009

Gripi i derrit; rrezikshmëria, masat parandaluese

Filed under: Mjekesi — astritlulushi @ 3:33 pm
Tags: , , , , ,

Astrit Lulushi, Zeri i Amerikes

1swineflusp1Udhëheqësit botërorë po përpiqen të ndalin përhapjen e gripit të derrit që ka shkaktuar vdekjen e disa dhjetra vetave në Meksikë dhe ka prekur të paktën disa qindra të tjerë. Ndërsa organizata botërore e shëndetësisë e rriti shkallën e rrezikshmërisë. Punonjësit e shëndetësisë po u bëjnë thirrje njerëzve që të lajnë duart rregullisht (more…)

Krijoni një sajt ose blog falas te WordPress.com.